Simmering

Pierścienie uszczelniające typu SIMERING stosowane są do uszczelniania połączeń ruchowych o stosunkowo dużych prędkościach względnych obracających się elementów.

oringi

O-ring, pierścień uszczelniający o przekroju kołowym – rodzaj uszczelki w kształcie torusa. O-ringi wulkanizowane są w dowolnych wymiarach, określonych odpowiednią normą.

Uszczelnienia spiralne

Uszczelki spiralne służą do uszczelniania połączeń w rurach i kolanach, połączeń łożyskowych, zaworów i innych urządzeń przemysłowych. Są najczęściej stosowanymi uszczelkami w przemyśle. Umożliwiają one swobodny przepływ płynów i gazów, a także chronią przed wnikaniem brudu i zanieczyszczeń.

Szczeliwa

Szczelność połączenia elementów maszyn, urządzeń i instalacji, które pracują z oparciu o ciecze lub gazy stanowi gwarancję ich sprawności i bezpieczeństwa. Od doskonałej szczelności zależy między innymi efektywność pracy pomp czy instalacji przemysłowych. Plecione szczeliwa dławnicowe są jedną z najbardziej niezawodnych metod uszczelniania pomp, zaworów, armatury, oraz innych urządzeń przemysłowych.

Uszczelki płaskie

Uszczelki płaskie to elementy stworzone najczęściej z gumy lub kauczuku. Dzięki nim zapobiegniemy wyciekom oraz mieszaniu się różnego rodzaju substancji. Najczęściej używanym surowcem, z którego powstają płaskie uszczelki, są gumy syntetyczne.

Oringi FEP

To unikalne połączenie tworzy bardzo skuteczne i długotrwałe uszczelnienie dla najbardziej wymagających zastosowań. Oringi wykonane w takiej technologii posiadają bardzo niski współczynnik tarcia i bardzo małą przepuszczalność gazów.

Uszczelnienia RTJ

Metalowe krążki uszczelniające używane są przede wszystkim w przemyśle olejarskim, gazowym i petrochemicznym do uszczelniania specjalnych połączeń kołnierzowych w wysokich temperaturach (do 1000°C) i ciśnieniach (do 1500 Bar).

RTJ oferowane jest w dwóch profilach: owal lub oktagon.

V-Ring

V-Ringi to pierścienie uszczelniające do ruchu obrotowego. V-Ring osadza się bezpośrednio na wale i uszczelnia on osiowo względem współpracującej powierzchni, takiej jak kołnierz wału, podkładka oporowa lub powierzchnia łożyska. Ich przekrój poprzeczny jest w kształcie litery V. Składają się całkowicie z elastomeru.

X-ring

Pierścień Uszczelniający X-ring (lub Quad-ring), o przekroju X, stosowany zarówno jako uszczelnienie statyczne jak i dynamiczne. Znajduje zastosowanie przy pracy z wysokim ciśnieniem, tam gdzie oringi są niewystarczające.

Sznury oringowe

Sznur oringowy jest uszczelnieniem elastycznym przeznaczonym do uszczelnienia statycznych lub ruchowych węzłów uszczelniających. Oferujemy sznury z litej gumy oraz z mikrogumy.

Wibroizolatory

Wibroizolatory – elementy tłumiące, służące zniwelowaniu wibracji i drgań agregatów i maszyn przemysłowych. Ograniczają przenoszenie drgań na cały układ przedłużając żywotność maszyn. Amortyzatory metalowo-gumowe są ekonomicznym rozwiązaniem ograniczającym emisję hałasu wynikającego z drgań.

Uszczelki grafitowe

Uszczelki grafitowe (spoczynkowe uszczelnienia grafitowe) są niezawodnym materiałem uszczelniającym w kategorii miękkich uszczelnień bezazbestowych. Jako surowiec do produkcji uszczelnień z tej grupy wykorzystuje się grafit ekspandowany. Uszczelnienia statyczne wyprodukowane na jego bazie posiadają wiele zalet, wśród których najważniejsze to: wysoka ściśliwość, powrót elastyczny, zdolność utrzymywania wysokiej wartości naprężeń resztkowych oraz wysoka wytrzymałość na ściskanie. Cechy te gwarantują zachowanie szczelności w zmiennych parametrach pracy.